Co kupić na Dzień Dziecka? – Ranking Folk prezentów

Zobacz galerię 11 Zdjęć

Jaki prezent wybrać na Dzień Dziecka? Co sprezentować niemowlakowi a co przedszkolakowi? Jaki upominek spodoba się dorosłym pociechom? Dzień Dziecka tuż tuż zatem pewnie wielu z Was właśnie zadaje sobie to pytanie. Spieszymy z odpowiedzią i doradzamy jakie folk prezenty sprawdzą się najlepiej. 

1. Karty Piotruś 

Gra Piotruś to ponadczasowa zabawa, która łączy pokolenia i nigdy nie wychodzi z mody

Gra starsza od najstarszych górali, ale u nas w nowej folkowej wersji. Uczy, bawi i dostarcza emocji zarówno małym jak i dużym (testowaliśmy 😉 ). Karty Piotruś w wersji folkowej od Folkstar pozwolą poznać stroje ludowe ze wszystkich regionów Polski i rozwijać spostrzegawczość u dzieci.

2. Body 

Łowickie body wykonane jest z miłej w dotyku bawełny, co jest niezwykle ważne dla delikatnej skóry naszych pociech.

Jaki prezent kupić na Dzień Dziecka dla niemowlaka? Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie. My proponujemy wziąć sobie do serca stare przysłowie: Czym skorupka za młodu nasiąknie… i już od najmłodszych lat zaszczepić dziecku miłość do tradycji i sprezentować mu wygodne body z łowiczanką lub łowickim kogucikiem. 

3. Skarbonki 

Motyw zdobiący folk skarbonkę inspirowany jest tradycyjnymi wycinankami łowickimi

Co kupić dorosłym dzieciom? To pytanie zadaje sobie pewnie wielu rodziców. Przedstawiamy Wam zatem uniwersalny prezent zarówno dla mniejszych jak i większych dzieci. W końcu nigdy nie jest za późno, by przynajmniej spróbować nauczyć się oszczędzania 😉 Folk skarbonka świetnie sprawdzi się jako prezent dla malucha, których dopiero poznaje wartość pieniądza, jak i dla dorosłego, który nawet jeśli oszczędzać nie zacznie to przynajmniej ozdobi sobie nią pokój.

4. Puzzle 


Puzzle ludowe są świetną zabawką, dzięki której możesz zapoznać dziecko z polskim folklorem.

Zabawka, która pomoże zapoznać dziecko z polskim folklorem. Przy okazji niewielkie rozmiary naszych puzzli pozwalają na spakowanie do plecaka, lub torebki i zabranie ze sobą w podróż. Odpowiedź na pytanie co robić gdy dziecko mówi, że wieje nudą, nigdy nie była prostsza 😉 

5. Drewniane zabawki 

Konik ręcznie rzeźbiony i ręcznie malowany

Powiedzmy to sobie szczerze, najwyższa pora zdetronizować kucyki Pony. W końcu nie od dziś wiadomo, że cudze chwalimy, swego nie znamy 😉 Ręcznie robione drewniane koniki polecają się na Dzień Dziecka. By dopełnić folkową zagrodę dodać do nich można jeszcze baranki, krówki, świnki, kózki a nawet bociany.

6. Folk notes i naklejki

Motyw zdobiący folk notes inspirowany jest tradycyjnym haftem kaszubskim.

Twoje dziecko to mały Artysta? Codziennie przybiega do Ciebie z nowym obrazkiem, a Tobie już kończy się miejsce by przyklejać je na lodówce? Mamy na to rozwiązanie. Nasz notes A5 w twardej oprawie może Twojemu małemu Artyście służyć za portfolio. Wszystkie jego rysunki będą wtedy w jednym miejscu, a solidna oprawa sprawi że będzie można je zachować na pamiątkę na długie lata.  Do kompletu dobrać można folkowe długopisy, ołówki, notesy i naklejki 🙂

7. Książki dla dzieci 

Cytując okładkę pewnej znanej książki dla dzieci “Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów, sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci to niezawodny znak że jesteś mugolem”. Nie ma nic złego w byciu mugolem, ale każdy kto czytał Harrego Pottera wie, że jednak lepiej być czarodziejem 😉 Dlatego miłość do czytania trzeba w dzieciach rozbudzać już od najmłodszych lat.  Nasza oferta książek niesie za sobą jeszcze dodatkową wartość – uczy o naszej kulturze ludowej.

8. Worki 

Worek posiada sznurowane szelki, które po ściągnięciu zamykają plecak przed niekontrolowanym rozsypaniem.

Komu w drogę temu plecak. Dla mniejszych i większych podróżników. Na podróże małe i duże. Do wyboru plecak we wzory ludowe lub miastowe. Świetny sposób na zapoznanie dziecka symbolami i historią miasta w którym mieszka.  

9. Szachy 

Drewniane, tradycyjnie zdobione szachy to klasyczna gra planszowa

Najsłynniejszy mistrz szachowy Garry Kasparov już od najmłodszych lat rozwiązywał zagadki logiczne przygotowywane przez swoich rodziców. Fryderyk Chopin zaczął grać na fortepianie w wieku 4 lat, a Adam Małysz swój pierwszy skok na nartach oddał mając zaledwie 6. Nigdy nie jest za wcześnie by rozbudzać w dziecku pasje i zachęcać je do nauki nowych umiejętności.  Drewniane, tradycyjnie zdobione szachy to klasyczna gra planszowa, która łączy pokolenia.

10. Kosmetyczki i lusterka 

Kosmetyczka z motywem łowickich kwiatów z wycinanki

Niech rękę podniesie ta z nas, która nigdy jako dziecko nie bawiła się w dorosłość. Chodzenie w za dużych szpilkach i malowanie od ucha do ucha wykradzioną z kosmetyczki mamy szminką należało do ulubionych zabaw zapewne niejednej z nas. Małym Strojnisiom na Dzień Dziecka sprezentować można zatem ich własną kosmetyczkę i lusterko.