Folk Szumisie – czym są i jak działają?

Z okazji swoich 10 urodzin firma Folkstar przygotowała produkt jakiego zapewne nikt się nie spodziewał. Folk Szumisie, bo o nich mowa, to efekt współpracy dwóch łowickich marek i połączenie tego co w nich najlepsze. Wszystkim, którzy nie wiedzą o co ten cały szum w związku z Szumisiami śpieszymy z wyjaśnieniem czym są i jak działają szumiące misie.

Staś - folk Szumiś w spodenkach kolorowych jak łowicki pasiak
Folk Szumisie zostały stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych maluchach.

Niech rękę podniesie ta mama, która z rozrzewnieniem wspomina fakt, że jej dziecko najlepiej zasypiało przy akompaniamencie włączonego odkurzacza, piorącej pralki albo buczącej suszarki. Nie od dziś wiadomo, że dzieci lubią zasypiać właśnie przy takich dźwiękach, ponieważ przypominają im one odgłosy słyszane w brzuchu mamy a co za tym idzie dają poczucie bezpieczeństwa i przynoszą ukojenie. I to właśnie z myślą o tych rodzicach, stojących nad łóżeczkiem swojego nie mogącego zasnąć dziecka z włączoną suszarką lub odkurzaczem powstały Szumisie. Biały i różowy szum, zamknięty u uroczym misiu to nieodłączna pomoc przy usypianiu maluszka.

Co to właściwie są te Szumisie?

Zacznijmy może od początku. Czym właściwie są Szumisie? Miś Szumiś to pluszowa zabawka wyposażona w mechanizm, który powstał by zapewnić spokojny sen noworodkom i niemowlakom. Zamknięty w szumiącym serduszku misia biały i różowy szum uspokaja, wycisza i co za tym idzie usypia. Wszystko dzięki temu, że dźwięki wydawane przez szumiącego misia kojarzą się dziecku z tym słyszanymi w brzuchu mamy.

Jak szumi Szumiś, czyli co to są białe i różowe szumy?

Dla Was szum to po prostu szum i nic więcej? Cóż, nam też tak się wydawało 😉 Okazuje się jednak, że szum szumowi nierówny…

Biały szum to najprościej mówiąc rytmiczny i jednostajny dźwięk, nie zmieniający intensywności na całej swojej długości. Dzięki temu biały szum wprowadza umysł w stan swoistego transu, a co za tym idzie maskuje wszystkie inne „nieprzyjemne”dźwięki dobiegające z otoczenia, przez co pomaga się wyciszyć i uspokoić.

Różowy szum działa podobnie, różni się jednak od białego tym, że jest po prostu przyjemniejszy dla ucha. Oznacza to, że biały szum sprzyja wyciszeniu i zasypianiu, natomiast różowy, dzięki swojej delikatności, korzystnie wpływa na owego snu podtrzymanie.

W każdym Szumisiu jest aż 5 rodzajów szumu: biały szum przypominający dźwięk suszarki, różowy szum o niższych częstotliwościach, a oprócz tego: szum fal morskich, padającego deszczu oraz szum wód płodowych z bijącym sercem.

Folk Szumisie – siedem rzeczy które warto o nich wiedzieć

1. Folk Szumisie zostały zaprojektowane przez Folkstar w Łowiczu i wyprodukowane w podłowickiej Fabryce Szumisiów specjalnie z okazji 10 lat Folkstar.

2. W wersji folkowej szumiące misie występują w parach. Zosia i Staś (z samego Łowicza) – swoje korzenie podkreślają ubrankami w charakterystyczne dla ich regionu kwiaty z łowickich wycinanek oraz kolorowe pasiaki, natomiast Jagna i Jędruś (spod samiuśkich Tater) dumnie prezentują inspirowane góralskimi motywami różyczki i parzenice.

3. Szumisie powstały przede wszystkim z myślą o najmłodszych dzieciach. Zaprojektowane są tak, by towarzyszyć noworodkom w zasypianiu już od pierwszych dni życia. Nie zmienia to jednak faktu, że białe i różowe szumy korzystnie wypływają również na proces zasypiania niemowlaków a nawet starszych, kilkuletnich dzieci. Folk Szumisie sprawdzają się także gdy maluszki są niespokojne z powodu kolek czy ząbkowania.

4. Szumisie wykonane są z bezpiecznych dla noworodków, atestowanych materiałów.

5. Dzięki pluszowej kieszonce na szumiące serduszko, misia można zabrać ze sobą w podróż lub na spacer.

6. Szumiś to inteligenty miś 😉 Szumiś szumi 60 minut, potem zaczyna się powoli wyciszać aż w końcu sam wyłącza. Wszystko po to żeby nie rozbudzić dziecka. Szumiś z Czujnikiem Snu stoi na straży spokojnego snu Twojego maluszka również po wyłączeniu. Przechodzi on bowiem wtedy w tryb czuwania. Oznacza to, że kiedy maluch zacznie płakać, lub się przebudzać dźwięk uruchomi się automatycznie. Szumiś zadziała również wtedy gdy w otoczeniu śpiącego dziecka pojawi się hałas.

7. Wszyscy wiemy, że szczęśliwe misie to czyste misie, dlatego Szumisie można bez obaw prać w pralce. Wystarczy tylko wyjąć z nich szumiący mechanizm.

Wszystko to sprawia, że Folk Szumiś to idealny prezent nie tylko dla samego maluszka ale i zmęczonych nieprzespanymi nocami rodziców. Bez wątpienia szumiący miś, zapewni spokojny sen noworodkom oraz da chwilę wytchnienia rodzicom.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz