Pamiątki z Torunia – znajdziesz je w Folkstar!

Jesteście w mieście Kopernika i potrzebujecie nietuzinkowych pamiątek dla siebie i przyjaciół? Kolekcjonujecie magnesy, pocztówki, a może jesteście fanami nietypowych gadżetów z różnych miast? Jeśli widzieliście już Krzywą Wieżę w Toruniu i umiecie zrobić pierniki po wizycie w Żywym Muzeum Piernika, to kolejnym przystankiem z pewnością jest Folkstar! Przy ulicy Szerokiej 18 znajdziecie pamiątki z Torunia i upominki, które przypomną Wam o świetnym czasie spędzonym w tym historycznym mieście.

Skąd Łowicz w Toruniu?

Folkstar pochodzi z Łowicza. Prawda to wszystkim znana, bo to właśnie w Łowiczu, 13 lat temu, narodził się pomysł na sklep, który będzie propagował polską kulturę ludową i ocali ją od zapomnienia. Początkowo mieliśmy zajmować się wyłącznie ludowym rękodziełem, ale wszechświat miał dla firmy inne plany. Zaczęliśmy bowiem tworzyć wzory inspirowane sztuką ludową poszczególnych regionów Polski i ozdabiać nimi przedmioty codziennego użytku. Dziś w swoich kolekcjach mamy nie tylko wzór łowicki. W sklepach znajdziecie również wzory kaszubskie, opolskie, kurpiowskie, góralskie, a także wzór kujawski. Stworzyliśmy też kolekcje Miastowe, które przedstawiają symbole miast, w których Folkstar ma swoje sklepy. I Torunia to nie ominęło! Produkty z wzorem w pierniki, Koperniki, maybachy, krzywe wieże i inne ciekawe, zabawne często symbole, znajdziecie właśnie na Szerokiej 18!

Piernik magnes, pamiątka z Torunia
Magnesy i cała gama innych podarków – tylko w Folkstar!

Co ma piernik do wiatraka?

Mąkę! A co ma Folkstar do piernika? Zapasy 😉 Będąc w Toruniu nie można się z piernikami nie spotkać. Znajdziecie je niemal wszędzie – na magnesach, koszulkach, torbach i oczywiście w paczkach, te najpyszniejsze, do zjedzenia! W toruńskim Folkstar dbamy, by każdy amator piernikowych pyszności znalazł coś dla siebie. Mamy więc wielkie zapasy pierniczków wszelakich – od tradycyjnych, przez lukrowane, po te nadziewane śliwkowymi powidłami.

Pierniki toruńskie w ofercie Folkstar
Na łasuchów czekają przeróżne toruńskie pierniki!

Pamiątki z Torunia? Magnesy!

Magnesowe szaleństwo dzieje się na polskich lodówkach od kilku dobrych lat. Moda na przywożenie z podróży magnesów do kolekcji ma się świetnie, a magnes to też zawsze miły i przydatny upominek czy pamiątka. W Folkstar znajdziecie nie tylko magnesy z każdym możliwym widoczkiem z Torunia. Ręcznie robione magnesy w kształcie najsławniejszych toruńskich kamieniczek czy magnesowe pierniczki, które do złudzenia przypominają te prawdziwe, też mamy. Zajrzyjcie do Folkstar w Toruniu i przekonajcie się na własne oczy!

Magnesy - pamiątki z Torunia
Kolorowe, z widokami, a nawet ręcznie robione! Magnesów u nas dostatek!

Śnieżna kula z głową Króla!

Króla polskiej astronomii oczywiście! Śniegowe kule z popiersiem Mikołaja Kopernika to udana pamiątka dla kolekcjonerów podobnych przedmiotów. Przydadzą się jako ozdoba na biurku, a postawione blisko okna będą pięknie odbijać światło. Dodatkowo podstawami kul są nadgryzione pierniki, wyglądające zupełnie jak prawdziwe. Nie jest to pamiątka dla każdego, ale jeśli szukacie podarku dla kogoś wyjątkowego albo lubicie nietuzinkowe dekoracje – to zapraszamy do Folkstar w Toruniu!

Kule śnieżne z Kopernikiem
Do dekoracji biurka lub powiększenia kolekcji – polecamy śnieżne kule!

Toruń pachnie piernikiem

W ofercie toruńskiego Folkstar znajdziecie także świece o zapachu pierników lub pierniczkowego latte. Zamknięte w szklanych słojach sojowe świece długo się palą, a użyte do produkcji olejki zapachowe wysokiej jakości zapewniają wyraźny i długotrwały aromat. Zamieńcie swoje salony w pachnące piernikami miejsca relaksu. Delikatne zapachy korzennych przypraw pomieszane z aromatem miodu przyjemnie Was otulą i przypomną pobyt w Toruniu jeszcze długo po powrocie!

Sojowe świece jako pamiątka z Torunia
Cudnie pachnące sojowe świece to bardzo popularna pamiątka!

Pamiątki z Torunia dla praktycznych

Skarpetki czy torba z symbolami miasta to doskonały pomysł na pamiątkę dla tych, co lubią nie tylko mieć, ale i używać. Praktyczne upominki sprawdzą się jako prezent z podróży lub ciekawy dodatek do codziennych stylizacji. Skarpety z Mikołajem Kopernikiem lub takie we wzór pierniczków to świetne uzupełnienie stroju i humorystyczny akcent. Jeśli kochacie eko torby, to i tych w toruńskim sklepie nie brakuje. Wybierać możecie pomiędzy tymi z wizerunkiem sławnego astronoma i panoramą Torunia, a tymi z symbolami miasta – autorskim wzorem Folkstar.

Skarpetki z Kopernikiem lub piernikami, pamiątki z Torunia
Skarpetki – doskonała pamiątka do noszenia na co dzień

Toruń symbolicznie

Wspominaliśmy już o autorskich kolekcjach Folkstar Miastowe, które tworzymy dla miast, w których otwieramy sklepy. I dla Torunia powstał więc wzór Toruń Symbole. Gadżetów i pamiątek ozdobionych tym wzorem znajdziecie w naszym sklepie całą masę. Mamy pyszne cukierki krówki w metalowych puszkach, herbatę, smycze do kluczy, breloki, torby, a nawet… poduszki! Symbole, które znajdziecie w tym wzorze to oczywiście nie tylko Kopernik, pierniki, kiełbasa toruńska, rycerz Krzyżak czy najsławniejsze budynki Torunia. Wpadnijcie do sklepu i sprawdźcie, jakie nieoczywiste, a często zabawne symbole ukryliśmy wśród kolorowego wzoru!

Symbole Toruń - kolekcja pamiątek
Nasza autorska kolekcja Toruń Symbole – do kupienia tylko w Folkstar!

Szeroka 18 to dobry adres!

Spacerując od Pomnika Mikołaja Kopernika w stronę ruin zamku krzyżackiego z pewnością traficie na ulicę Szeroką. To właśnie tam, pod numerem 18, mieści się najlepszy sklep z pamiątkami – Folkstar! Znajdziecie nas w samiuśkim centrum miasta. W niewielkiej odległości odwiedzicie też takie miejsca jak:

  • Dom Mikołaja Kopernika – wart odwiedzenia historyczny budynek, w którym mieszkał niegdyś polski astronom
  • Żywe Muzeum Piernika – świetne miejsce, w którym własnymi rękami stworzycie prawdziwe toruńskie pierniki
  • Ruiny Zamku Krzyżackiego – doskonałe miejsce na spacer wśród historii
  • Planetarium im. W. Dziewulskiego – w stolicy polskiej astronomii jest to obowiązkowy punkt na mapie
  • Kawiarnię „Projekt Nano” – ulubione miejsce z kawą naszego toruńskiego Zespołu – polecamy serdecznie!

Wracając z pieszych wędrówek nie zapomnijcie zajrzeć do Folkstar! Poznacie wspaniały Zespół ludzi, którzy o asortymencie sklepu, pamiątkach, ale i samym Toruniu wiedzą naprawdę wiele. Potrzebujecie, by ktoś zaufany polecił Wam najlepszy bar mleczny w mieście? Zapraszamy do nas! Chcecie dowiedzieć się więcej o legendach, poznać nietuzinkowe miejsca warte odwiedzenia i przy okazji zaopatrzyć się w najlepsze pamiątki z Miasta Kopernika? Szeroka 18 w Toruniu to dobry adres!

Toruńskie krówki - świetna pamiątka z Torunia
Wpadnijcie do Folkstar w Toruniu – choćby po to, by spróbować wybornych krówek! Ile można jeść pierniki?

Nie tylko pamiątki z Torunia

W Folkstar zaopatrzycie się nie tylko w toruńskie pamiątki i upominki. Sklep oferuje także szeroką gamę folkowych gadżetów i dekoracji. Znajdziecie tu folkową ceramikę, ozdobne kubki w pudełkach, gotowe prezenty, torby, dodatki a nawet ubrania. Dodatkowo w Folkstar możecie też nabyć prawdziwe ludowe rękodzieło, poczynając od tradycyjnych korali, aż po ręcznie robione hafty i ceramikę. Część ludowego asortymentu znajdziecie tutaj www.folkstar.pl. Jednak po toruńskie pamiątki musicie się wybrać osobiście! Czekamy na Was!

Sklep Folkstar Toruń
Nasz Zespół nie może się doczekać, by Was zobaczyć!