Folkstar Kraków – nowe miejsce na turystycznej mapie miasta

ZPiT AGH "Krakus" im. Wiesława Białowąsa przed sklepem Folkstar przy ulicy Grodzkiej 14 w Krakowie
ZPiT AGH „Krakus” im. Wiesława Białowąsa przed sklepem Folkstar przy ulicy Grodzkiej 14 w Krakowie

Od Piątku 18 września Kraków na swojej turystycznej mapie może zaznaczyć nowe miejsce. Folkstar przy ulicy Grodzkiej 14 to kolorowe i niepowtarzane miejsce na mapie miasta.  Znajdą w nim coś dla siebie zarówno turyści jak i fani folkloru i produktów z ludowym akcentem.

Folkstar to polska marka, która udowadnia, że kultura ludowa ma się świetnie i może zdecydowanie więcej niż zachwycać w skansenach, muzeach i na kartach historii. Łowicka marka przywraca kulturę ludową do łask i nadaje nowoczesny sznyt. Rozbudza tym samym sentyment i miłość do polskiego folkloru i nie tylko.  

Dziewczyna w koszulce z Łowiczanką na tle sklepu Folkstar przy ulicy Grodzkiej w Krakowie

Folkstar Kraków to już jedenasty sklep tej marki w Polsce. W Folkstar znajdziesz wiele produktów, będących wytworem tradycyjnego rzemiosła oraz gadżetów i przedmiotów codziennego użytku o designie inspirowanym folkiem. Folkstar Kraków to także miejsce pełne pomysłów na prezent i propozycji gotowych prezentów. Znaleźć tu można upominki na wiele okazji, zapakowane w piękne ozdobne pudełka i tylko czekające by je wręczać 😉  

Witryna sklepu Folkstar Kraków pełna gotowych pomysłów na prezent

Na klientów z Krakowa czekać będzie również zaprojektowany specjalnie na otwarcie sklepu wzór krakowski. Zainspirowany krakowskim strojem ludowym. W szczególności wielokolorowym haftem jedwabną nicią na suknie, stosowanym na początku XX w. w strojach krakowskich. Oprócz tego we wzorze pojawiają się także elementy inspirowane zdobieniami składającymi się cekinów, różnej wielkości koralików i aplikacji. Zaprojektowany przez Folkstar wzór stara się oddać niuanse i niepowtarzalny charakter wzorów pochodzących z krakowskich strojów ludowych. Jednocześnie nadaje im drugie życie, przenosząc na przedmioty codziennego użytku – torby, przypinki, magnesy a nawet ramki na rejestrację 😉. Więcej o stroju krakowskim, jego wyglądzie i wykorzystaniu znajdziecie tutaj.

Folkstar Kraków - czarna torba na zakupy z wzorem krakowskim zaprojektowanym przez Folkstar

Odwiedź Folkstar przy ulicy Grodzkiej 14 w Krakowie. Przekonaj się sam jak wiele pięknych pamiątek i prezentów można tam znaleźć 🙂