Prezent dla dziecka na święta? Ranking 10 folk upominków

Wszyscy dobrze wiemy jak ciężko jest wybrać prezent świąteczny dla dziecka. Problem pojawia się szczególnie wtedy gdy wolimy sprezentować maluchowi coś innego niż tablet, smatrwatch czy PlayStation. Przychodzimy z pomocą wszystkim poszukującym niebanalnego świątecznego prezentu dla dziecka. Oto kilka podpowiedzi co folkowego można sprezentować mniejszym i większym dzieciakom 😉

1. Prezent dla najmłodszych – Szumisie

Folk szumisie to idealny pomysł na prezent dla rodziców małych dzieci

Dla tych naprawdę najmłodszych mamy prezent, który zadowoli i malucha i rodzica. Folk Szumisie to nowość od Folkstar, która powstała przede wszystkim po to by zapewniać spokojny sen niemowlakom i chwilę odpoczynku zmęczonym rodzicom. Idealny pomysł na prezent zarówno dla młodych rodziców, jak i dla osób, które dziecka dopiero się spodziewają i powoli kompletują sobie wyprawkę. Folk Szumisie można stosować już od pierwszych chwil życia maluszka. Więcej o folk Szumisiach poczytacie tutaj.

2. Upominek dla całej rodziny – Monopoly

Folk Monopoly - prezent dla całej rodziny

Prezent dla trochę starszych dzieci 🙂 Folkowa odmiana jednej z najsłynniejszych gier na świecie bez wątpienia uczy i bawi jednocześnie. Grając w Folk Monopoly masz możliwość odwiedzić pracownię wycinanek w Łowiczu, lepić garnki u garncarza w Bolimowie, zatańczyć na festiwalu góralskim w Zakopanem. Stawiasz chaty, zajazdy, kupujesz młyny wodne i remizy strażackie. Wszystko po to by zostać najbogatszym gospodarzem i wygrać Folk Monopoly.

3. Body i koszulki, bo folk nigdy nie wychodzi z mody

Pomysł na świąteczny prezent dla dziecka - body z łowiczanką

Swetrów z Mikołajem i reniferem Twoje dziecko ma już całą stertę? Czas na małą odmianę i podkreślenie, że czym skorupka za młodu nasiąknie… 😉 Folk prezent dla małych modnisiów to przede wszystkim nasze body i koszulki z łowiczanką i kogucikiem. Bezsprzecznie maluch w takim ubranku zada szyku przy świątecznym stole 😉

4. Kolorowanki, naklejki, kredki – prezent dla kreatywnych

Idealnym prezentem dla wszystkich małych artystów są folk naklejki i kolorowanki

Prezent dla wszystkich małych artystów. Twoje dziecko nie wyobraża sobie zabawy bez malowania i naklejania? Być może rośnie Ci w rodzinie mały Matejko? Trzeba w nim rozwijać tę pasję i zachęcać do działania. Sprezentuj mu pudło pełne folkowych przyborów rysunkowych – kredek, malowanek, naklejek, ołówków itd.

5. Drewniane klocki, bo z Folkstar Bob budowniczy zawsze da radę 😉

Drewniane eco klocki - pomysł na świąteczny prezent dla dziecka

Mamy też prezent dla wszystkich małych budowniczych. Drewniane klocki to pomysł na upominek, który rozwija wyobraźnię i kreatywność. Wieżowiec, forteca, czy zamek? Można z nich zbudować wszystko.

6. Drewniane zabawki – folkowy powrót do przeszłości

Stwórz dziecku jego własną folkową zagrodę. Drewniane koniki, krówki i baranki to świetny pomysł na niezwykły prezent. Ręcznie robione figurki to prezent, który rodzicom przypomni dzieciństwo, a dzieciakom zapewnią wiele możliwości do zabawy.

7. Folk portfel – prezent z przesłaniem 😉

Uniwersalny pomysł na folkowy prezent - portfel w łowickie wzory

Każdy z nas będąc dzieckiem chciał poczuć się jak dorosły. Wszystko po to by móc robić co się chce i kupować tyle zabawek na ile tylko ma się ochotę 😉 Jako prezent dla małego dorosłego świetnie sprawdzi się zatem folk portfel. Nie tylko będzie uroczym prezentem, ale otworzy też w życiu dziecka nowy rozdział – naukę o wartości pieniądza. W końcu nie od dziś wiadomo, że z własnego portfela pieniądze wydaje się jakoś mniej chętnie 😉

8. Szachy, czyli inwestycja w przyszłość

Mistrz szachowy Garry Kasparov od najmłodszych lat rozwiązywał zagadki logiczne przygotowywane przez swoich rodziców. Fryderyk Chopin zaczął grać na fortepianie w wieku 4 lat, a Adam Małysz swój pierwszy skok na nartach oddał mając zaledwie 6. Nigdy nie jest za wcześnie by rozbudzać w dziecku pasje i zachęcać je do nauki nowych umiejętności, a z typowo praktycznego punktu widzenia, pod choinką jednak łatwiej zmieścić szachy niż fortepian. 😉

9. By rozwijać wyobraźnię – książki

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent

“Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów, sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci to niezawodny znak, że jesteś mugolem”. Nie ma nic złego w byciu mugolem, ale każdy kto czytał Harrego Pottera wie, że jednak lepiej być czarodziejem 😉 O tym dlaczego jako prezent warto wybierać książki właściwie nikogo przekonywać nie trzeba. Na naszej ludowej książkowej półce znajdziecie pozycje, które w przystępny sposób przybliżą maluchom polskie tradycje, zwyczaje i sztukę ludową.

10. Karty Piotruś – upominek, który łączy pokolenia

Karty Piotruś - drobny prezent, który uczy i bawi

Gra starsza od najstarszych Górali to idealny pomysł na drobny prezent. Karty Piotruś to prezent, który uczy, bawi i łączy pokolenia. Gra karciana w naszej folk wersji polega na zbieraniu par ludowych a co za tym idzie pomaga poznać stroje ludowe charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Trzeba tylko uważać by nie zostać Czarnym Piotrusiem.