Wszyscy dobrze wiemy jak ciężko jest wybrać prezent świąteczny dla dziecka. Problem pojawia się szczególnie wtedy gdy wolimy sprezentować maluchowi coś innego niż tablet, smatrwatch czy PlayStation. Przychodzimy z pomocą wszystkim poszukującym niebanalnego świątecznego prezentu dla dziecka. Oto kilka podpowiedzi co folkowego można sprezentować mniejszym i większym dzieciakom 😉

1. Prezent dla najmłodszych – Szumisie

Folk szumisie to idealny pomysł na prezent dla rodziców małych dzieci

Dla tych naprawdę najmłodszych mamy prezent, który zadowoli i malucha i rodzica. Folk Szumisie to nowość od Folkstar, która powstała przede wszystkim po to by zapewniać spokojny sen niemowlakom i chwilę odpoczynku zmęczonym rodzicom. Idealny pomysł na prezent zarówno dla młodych rodziców, jak i dla osób, które dziecka dopiero się spodziewają i powoli kompletują sobie wyprawkę. Folk Szumisie można stosować już od pierwszych chwil życia maluszka. Więcej o folk Szumisiach poczytacie tutaj.

2. Upominek dla całej rodziny – Monopoly

Folk Monopoly - prezent dla całej rodziny

Prezent dla trochę starszych dzieci 🙂 Folkowa odmiana jednej z najsłynniejszych gier na świecie bez wątpienia uczy i bawi jednocześnie. Grając w Folk Monopoly masz możliwość odwiedzić pracownię wycinanek w Łowiczu, lepić garnki u garncarza w Bolimowie, zatańczyć na festiwalu góralskim w Zakopanem. Stawiasz chaty, zajazdy, kupujesz młyny wodne i remizy strażackie. Wszystko po to by zostać najbogatszym gospodarzem i wygrać Folk Monopoly.

3. Body i koszulki, bo folk nigdy nie wychodzi z mody

Pomysł na świąteczny prezent dla dziecka - body z łowiczanką

Swetrów z Mikołajem i reniferem Twoje dziecko ma już całą stertę? Czas na małą odmianę i podkreślenie, że czym skorupka za młodu nasiąknie… 😉 Folk prezent dla małych modnisiów to przede wszystkim nasze body i koszulki z łowiczanką i kogucikiem. Bezsprzecznie maluch w takim ubranku zada szyku przy świątecznym stole 😉

4. Kolorowanki, naklejki, kredki – prezent dla kreatywnych

Idealnym prezentem dla wszystkich małych artystów są folk naklejki i kolorowanki

Prezent dla wszystkich małych artystów. Twoje dziecko nie wyobraża sobie zabawy bez malowania i naklejania? Być może rośnie Ci w rodzinie mały Matejko? Trzeba w nim rozwijać tę pasję i zachęcać do działania. Sprezentuj mu pudło pełne folkowych przyborów rysunkowych – kredek, malowanek, naklejek, ołówków itd.

5. Drewniane klocki, bo z Folkstar Bob budowniczy zawsze da radę 😉

Drewniane eco klocki - pomysł na świąteczny prezent dla dziecka

Mamy też prezent dla wszystkich małych budowniczych. Drewniane klocki to pomysł na upominek, który rozwija wyobraźnię i kreatywność. Wieżowiec, forteca, czy zamek? Można z nich zbudować wszystko.

6. Drewniane zabawki – folkowy powrót do przeszłości

Stwórz dziecku jego własną folkową zagrodę. Drewniane koniki, krówki i baranki to świetny pomysł na niezwykły prezent. Ręcznie robione figurki to prezent, który rodzicom przypomni dzieciństwo, a dzieciakom zapewnią wiele możliwości do zabawy.

7. Folk portfel – prezent z przesłaniem 😉

Uniwersalny pomysł na folkowy prezent - portfel w łowickie wzory

Każdy z nas będąc dzieckiem chciał poczuć się jak dorosły. Wszystko po to by móc robić co się chce i kupować tyle zabawek na ile tylko ma się ochotę 😉 Jako prezent dla małego dorosłego świetnie sprawdzi się zatem folk portfel. Nie tylko będzie uroczym prezentem, ale otworzy też w życiu dziecka nowy rozdział – naukę o wartości pieniądza. W końcu nie od dziś wiadomo, że z własnego portfela pieniądze wydaje się jakoś mniej chętnie 😉

8. Szachy, czyli inwestycja w przyszłość

Mistrz szachowy Garry Kasparov od najmłodszych lat rozwiązywał zagadki logiczne przygotowywane przez swoich rodziców. Fryderyk Chopin zaczął grać na fortepianie w wieku 4 lat, a Adam Małysz swój pierwszy skok na nartach oddał mając zaledwie 6. Nigdy nie jest za wcześnie by rozbudzać w dziecku pasje i zachęcać je do nauki nowych umiejętności, a z typowo praktycznego punktu widzenia, pod choinką jednak łatwiej zmieścić szachy niż fortepian. 😉

9. By rozwijać wyobraźnię – książki

Książka to zawsze dobry pomysł na prezent

“Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów, sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci to niezawodny znak, że jesteś mugolem”. Nie ma nic złego w byciu mugolem, ale każdy kto czytał Harrego Pottera wie, że jednak lepiej być czarodziejem 😉 O tym dlaczego jako prezent warto wybierać książki właściwie nikogo przekonywać nie trzeba. Na naszej ludowej książkowej półce znajdziecie pozycje, które w przystępny sposób przybliżą maluchom polskie tradycje, zwyczaje i sztukę ludową.

10. Karty Piotruś – upominek, który łączy pokolenia

Karty Piotruś - drobny prezent, który uczy i bawi

Gra starsza od najstarszych Górali to idealny pomysł na drobny prezent. Karty Piotruś to prezent, który uczy, bawi i łączy pokolenia. Gra karciana w naszej folk wersji polega na zbieraniu par ludowych a co za tym idzie pomaga poznać stroje ludowe charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Trzeba tylko uważać by nie zostać Czarnym Piotrusiem.